ТР Иҗтимагый палатасы вәкиле Россия Федерациясе Иҗтимагый палатасы составына сайланды

2023 елның 9 марты, пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы утырышында Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы вәкиле Россия Федерациясе Иҗтимагый палатасы составына сайланды. Ул Хокук мәсьәләләре һәм иҗтимагый контроль комиссиясе рәисе, «Россия юристлары ассоциациясе» Гомумроссия иҗтимагый оешмасының Татарстан төбәк бүлеге башкарма комитеты рәисе Какохо Тимур Геннадиевич булды.

Тимур Какохо коллегаларына ышанычлары өчен рәхмәт белдерде: «Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының хокукый мәсьәләләр һәм иҗтимагый контроль комиссиясе рәисе буларак, безнең палатаны Россия Федерациясе Иҗтимагый палатасында тәкъдим итәчәкмен. Хезмәттәшләребез белән берлектә безнең төбәк проектлар гамәлгә ашырылыр, федераль дәрәҗәдә тормышка ашырылыр дип өметләнәм. Әлбәттә, гамәлдәге һәм закон проектларының норматив хокукый актларын экспертизалау мәсьәләләре белән шөгыльләнәчәкбез, аларны һәрьяклап һәм комплекслы анализлаячакбыз. Аерым игътибар түләүсез юридик ярдәм күрсәтүгә биреләчәк, шуңа күрә гражданнар аны комплекслы һәм уңайлы итеп алуларын дәвам итәчәк».

Шулай ук Иҗтимагый палата утырышында башкарма хакимият органнары тарафыннан 2022 елда Иҗтимагый максатларны гамәлгә ашыру нәтиҗәләре буенча иҗтимагый фикер алышулар үткәрү йомгаклары турында сораулар каралды, Казан шәһәре муниципаль берәмлеге мисалында Донецк һәм Луганск халык республикаларыннан, Запорожье һәм Херсон өлкәләреннән качакларга ярдәм итү өчен Татарстан Республикасында коммерцияе булмаган оешмалар һәм граждан инициативалары практикалары каралды. Шулай ук Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының 2023 елга эш планы расланды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: