2023 елның беренче грантлары

2023 елның 28 феврале, сишәмбе

Кичә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында Татарстан Республикасы Муниципаль берәмлекләре территориясендә социаль әһәмияткә ия проектларны гамәлгә ашыра торган коммерцияле булмаган оешмаларга грантлар бирү конкурсын уздыру буенча республика комиссиясе утырышы булды. 2023 елның беренче конкурсы «БЕРДӘМ РОССИЯ» Бөтенроссия сәяси партиясенең Татарстан төбәк бүлеге инициативасы белән үткәрелә.

Конкурс комиссиясе рәисе, ТР Иҗтимагый палатасы рәисе Зилә Вәлиева сөйләгәнчә: «Финанслауның гомуми күләме 35 млн сум тәшкил итә, проектлар 12 юнәлеш буенча тәкъдим ителергә мөмкин. Конкурста катнашучы бер генә гариза бирә ала. Грантның максималь суммасы – 1 млн сумга кадәр».

–  Теләге булган һәр коммерцияле булмаган оешмаларның да катнаша алуы мөһим. Проектларны бәяләгәндә экспертлар, барыннан да элек, гаризаларның сыйфатына игътибар итәчәкләр, – дип ассызыклады ул.

Республика комиссиясе сәркәтибе, «Социаль юнәлешле коммерцияле булмаган оешмаларга ярдәм итү буенча Республика ресурс үзәге» коммерцияле булмаган автоном оешмасы җитәкчесе, Бердәм грант операторы вәкаләтләрен башкаручы Зөлфия Сафина сүзләренә караганда, җәмгыятьтән үтенечләрне актуальләштерү аркасында, конкурс кысаларында «Махсус хәрби операциядә катнашучыларның гаиләләренә һәм өлешчә мобилизацияләү буенча хәрби хезмәткә чакырылган гражданнарның гаиләләренә ярдәм» дип аталган яңа юнәлеш билгеләнгән.

Конкурска гаризалар 2023 елның 1 мартыннан 1 апреленә кадәр «Грант бәйгесе» автомат мәгълүмат системасы платформасында (АИС грантытатарстана.рф) кабул ителә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: