Д.И. Хафизов истәлегенә багышланган го буенча Казан мэрының III Кубогы уеннары узды

2022 елның 24 гыйнвары, дүшәмбе

23-23 гыйнварда Р. Г. Нәҗметдинов исемендәге республика спорт мәктәбе бинасында Казан мэрының зур җәмәгать эшлеклесе һәм Татарстан Республикасы го Федерациясенең элекке президенты Д.И. Хафизов истәлегенә багышланган III Кубогы уеннары узды. Татарстанлылардан тыш, 40 катнашучы арасында Удмуртия һәм Екатеринбургтан да кунаклар бар иде. Исәпләү 3 категориядә үткәрелде. Ир-атлар арасында беренче урынны МС Игорь Немлий, хатын-кызлар арасында - Айгөл Фазылҗанова, 20 яшькә кадәр яшүсмерләр арасында - Әскәр Хөсәенов алды. Алар барысы да шәһәр мэрыннан һәм Казан шәһәренең Физик культура һәм спорт комитеты Кубогыннан бүләкләр алды. Турнирның төрле номинацияләре призерлары һәм җиңүчеләре шулай ук Комитетның истәлекле медальләрен һәм дипломнарын алдылар. Ярышлар тәмамлангач, барлык катнашучылар өчен «Шәһәр панорамасы» музеена экскурсия оештырылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: