Яр Чаллы шәһәренең коммерцияле булмаган оешмалары шәһәр Советының йомгаклау утырышы эшендә катнаштылар

2021 елның 20 феврале, шимбә

2021 елның 16 февралендә Яр Чаллы шәһәренең балалар һәм яшьләр иҗаты сараенда шәһәр Советының йомгаклау утырышы булып узды. Чарада Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов, шәһәр мэры Наил Мәһдиев, «КАМАЗ» ГАҖ генераль директоры урынбасары Андрей Максимов, Дәүләт Думасы депутаты Әлфия Когогина, ТР Дәүләт Советы һәм шәһәр Советы депутатлары, предприятие җитәкчеләре, җәмәгатьчелек вәкилләре, массакүләм мәгълүмат чаралары вәкилләре катнашты.

Шәһәр Советының йомгаклау утырышы башланыр алдыннан Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов күргәзмә белән танышты, анда шәһәр предприятиеләре һәм оешмалары продукциясе һәм казанышлары тәкъдим ителде.

Күргәзмә шәһәр балалар һәм яшьләр иҗаты сарае холлында узды. Анда 38 предприятие һәм оешма катнашты. Үз казанышларын шәһәрнең мәгариф учреждениеләре һәм иҗтимагый оешмалары тәкъдим итте.

Катнашучылар арасында «Яр Чаллы шәһәре коммерцияле булмаган оешмаларының иң яхшы практикалары " исемлегенә кергән коммерцияле булмаган оешмалар да бар иде. Бу - Яр Чаллы шәһәре территориясендә наркотикларга бәйле һәм ВИЧ-уңай кешеләр өчен медик-социаль ярдәм алу мөмкинлеген практик яктан яхшырту өлкәсендә эшли торган
"Каршыга бер адым"системалы карарлар үзәге" социаль юнәлешле коммерцияле булмаган оешма.
«Содействие «Владимирский социаль ярдәм үзәге" вәкилләре дә үз эшчәнлекләрен тәкъдир иттеләр. Оешма Яр Чаллы шәһәрендә генә түгел, Татарстан Республикасының 15 муниципаль районында да эшли.

Коммерцияле булмаган оешмалар вәкилләре «Татнефть» ГАҖ һәм Президент грантлары фонды ярдәмендә гамәлгә ашырыла торган гамәлдәге социаль проектлар турында сөйләделәр.

Чара "Горизонт "СОНКО ресурс үзәге" АКБО ярдәмендә узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: